Font Size

Profile

Cpanel

Zastopuj hejt i wygraj tablet w ogólnopolskim konkursie Fundacji Humanity in Action Polska

Lubisz kreatywne wyzwania? Masz pomysł jak reagować na nienawistne komentarze w Internecie? Chcesz inspirować innych, by nie byli bierni wobec nienawiści? 

Zgłoś swój pomysł na: obraz/mem/mural/wzór tatuażu lub słowo/hasło/tweeta w konkursie Humanity in Action Polska. 

Przyłącz się do nas do tworzenia cyberprzestrzeni wolnej od hejtu!

Uprzedzenia i dyskryminacja wobec różnych osób i mniejszości  zatruwają Internet. Dlatego potrzebne są kreatywne odpowiedzi, które rozbroją hejt nie pozwalając mu na dalsze rozprzestrzenianie się! Przyłącz się do wspólnej inicjatywy - weź udział w konkursie „Obraz lub słowo kontra hejt” dla młodych ludzi w wieku 16-30 lat. Najlepsze prace zostaną nagrodzone multimedialnymi tabletami. 

Co należy zrobić? Zadanie konkursowe polega na opracowaniu w dowolnej technice: grafiki, obrazu lub wizualizacji (np. projektu tatuażu z henny, demota, muralu), lub słowa, hasła, sloganu, tweeta, które będzie ciekawą i oryginalną reakcją przeciw mowie nienawiści w Internecie. Szukamy szczególnie takich pomysłów, które będą twórczo inspirować do działań na rzecz tolerancji wobec marginalizowanych czy dyskryminowanych grup.

Zapoznaj się z pełnym regulaminem konkursu tutaj i zgłoś się przez formularz do 30 listopada.

Uwaga: 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. mowy nienawiści i szukasz inspiracji do bycia aktywistą/ką on-line, lubisz działać z innymi, a także chcesz udoskonalić swoje pomysły i zwiększyć szanse w konkursie, zgłoś się w pierwszej kolejności na ogólnopolski Kongres „Strefa Inter@kcji”. W kongresie weźmie udział ponad 200 młodych aktywistów i liderów, którzy zdobędą wiedzę i umiejętności, jak skutecznie przeciwdziałać mowie nienawiści w Internecie. 

Czas/Miejsce: 7-9 listopada 2014 r./Warszawa w Muzeum Historii Żydów Polskich

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na stronie: www.strefainterakcji.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń: 25 października 2014 r.

„Strefa Inter@kcji” realizowana jest przez Fundację Humanity in Action Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Młodych Dziennikarzy POLIS oraz Kampanią Rady Europy „Bez Nienawiści”.

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.