Font Size

Profile

Cpanel

Biuletyn Biura Karier
           Biuro Karier Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze w okresie od stycznia- marca 2016 roku podjęło następujące działania:


STYCZEŃ

1.  BK KPSW  nawiązało współpracę z portalem oferującym pracę  JOOBLE.PL
 
Jooble jest stroną, stworzoną z jedynym celem: pomóc Ci znaleźć godną pracę. Na Jooble znajdziesz wszystkie oferty pracy dostępne na rynku. Wpisując zapytanie do wyszukiwarki ofert, otrzymasz linki najlepiej odpowiadające Twoim oczekiwaniom, a więc oferty z ponad 220 stron pracy w Polsce. Jooble pomaga studentom i absolwentom w zdobyciu upragnionego stanowiska.

2. BK KPSW opublikowało działania jednostki w ramach Polityki Nowej Szansy.

Biuro Karier KPSW świadczyło usługi w redagowaniu dokumentów aplikacyjnych , pośredniczyło w zapytaniach z zakresu prawa pracy, podatków, finansów, podejmowania inwestycji itp.

Biuro Karier KPSW odpowiadało na wszelkie pytania dot. powyższych zagadnień i innych, zadawanych w formie elektronicznej, listownej czy telefonicznej.

Ponadto Biuro Karier KPSW współpracowało i współpracę kontynuuję z Polskim Towarzystwem Psychopedagogicznym. Celem Towarzystwa jest wsparcie, pomoc, edukacja prospołeczna, profilaktyka społeczna dla rodzin, instytucji i przedsiębiorstw.
Biuro Karier współpracuje ze Stowarzyszeniem Psychopedagogicznym w działaniach w zakresie - znalezienia pracy, rozwijania umiejętności praktycznych, doszkalania, rozwoju na polu zawodowym, gdzie prowadzone są terapię psychospołeczne, oraz pedagogiczne. – 22 lutego 2016r  zawarto oficjalne porozumienie.

3. BK KPSW zawarło porozumienie z portalem wyszukującym oferty zatrudnienia NUEVOO.PL

Agregator ofert pracy Neuvoo.pl/pl przeszukuje sieć w poszukiwaniu ofert pracy ze wszystkich możliwych źródeł, a następnie udostępnia je za darmo użytkownikom w Polsce. Dla poszukujących pracy za granicą – Neuvoo działa też w kilkudziesięciu innych państwach, tworząc największą w sieci bazę stanowisk pracy, z milionami aktualnych ogłoszeń.

LUTY

1. BK KPSW czynnie uczestniczyło w organizowaniu rekrutacji  w nowopowstałej FABRYCE FORMY.

2.  BK KPSW prowadziło działania związane z funkcjonowaniem jednostki na Uczelni w aspekcie promowania ofert pracy, aktualizowania strony, redagowania dokumentów aplikacyjnych.

3. BK KPSW opracowało dokumentację dla PKA odnośnie planowanej wizytacji Instytucji na Wydziałach KPSW.

4. Opracowanie danych dotyczących Oceny Nauczycieli Akademickich w semestrze zimowym – wydział WNHiS, oraz WPT. Dane zostały przedstawione w formie tabeli, wykresów oraz prezentacji dostosowanych do potrzeb Władz Wydziałów.

5. Aktywne działania promujące jednostkę Biura Karier KPSW - indywidualne spotkania ze studentami, aktualizacja stron i mediów społecznościowych

6. Pomoc studentom programu Erasmus + w opanowaniu języka polskiego

MARZEC

1. Organizacja spotkania z Przedstawicielem Otto Work Students pn. Innowacyjne Praktyki.

Link do wydarzenia: http://www.kpswjg.pl/pl/news/zadbaj-o-doswiadczenie-zawodowe-juz-dzis

oraz: http://www.kpswjg.pl/pl/news/innowacyjnych-praktykach

2. Pomoc studentom programu Erasmus + w opanowaniu języka polskiego.

3. Organizacja i uczestnictwo w spotkaniu integracyjnym dla Studentów KPSW oraz Studentów Programu Erasmus+ .

Link do wydarzenia: http://www.kpswjg.pl/pl/news/miedzynarodowy-spacer-na-perle-zachodu

4. Organizacja i uczestnictwo w  spotkaniu z Panem Wojciechem Bugajskim - Pan Wojciech Bugajski - znana osoba na rynku pracy. Jego wiedza, umiejętności i wskazówki dla studentów mogą okazać się bardzo cenne w kluczowym momencie życia w jakim się obecnie znajdują - tuż u progu ścieżki zawodowej.Link do wydarzenia : http://www.kpswjg.pl/pl/news/business-w-pigulce

5.  Wstępne opracowanie nowych wzorów Ankiet-  Oceny Nauczyciela Akademickiego, oraz Ankiety Absolwentów.


6. Aktualizacja strony internetowej, ofert  pracodawców, mediów społecznościowych.

7. Prowadzenie działań wspomagających Dział Współpracy Zagranicznej KPSW oraz współorganizacja programu  w ramach Międzynarodowego Tygodnia Dydaktyczno- Szkoleniowego dla Pracowników  Programu Erasmus +.

KWIECIEŃ

1.  W okresie od 4- 8 kwietnia 2016 Biuro Karier KPSW współorganizowało Tydzien szkoleniowo- dydaktyczny dla pracowników w ramach programu Erasmus + na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.  Takie wydarzenia stanową niepowtarzalną szansę na rozwój dla naszych studentów którzy mogą rozwijać się w nowych ośrodkach kulturalnych oraz poznawać nowe środowiska pracy. W trakcie "Erasmus Staff Teaching &Training Week zawarto porozumienia z przedstawicielami Szkół Wyższych w różnych krajach. W wyniku tego spotkania nasi Studenci mają otwartą ścieżkę kariery w różnych miejscach na całym świecie, mogą tam szkolić swoje umiejętności językowe a także rozwijać się zawodowo.

Link do wydarzenia- http://kpswjg.pl/pl/news/erasmus-staff-training-and-teaching-week-at-karkonosze-college-in-jelenia-gora

http://www.kpswjg.pl/pl/news/miedzynarodowo-na-kpsw

2. Biuro Karier zorganizowało spotkanie z  Panem Wojciechem Bugajskim. Jest to znany i ceniony człowiek w świecie Businessu. Spotkanie z nim przyciągnęło rzeszę słuchaczy a i pytań od widowni nie było końca. Pan Wojciech podzielił się z naszymi studentami swoją wiedzą odnośnie prowadzenia firmy oraz zakładania własnej działalności gospodarczej.
 

Link do wydarzenia:
http://www.kpswjg.pl/pl/news/business-w-pigulce

3. Biuro Karier KPSW  w ramach współpracy z Otto Work Students przeprowadziło i zorganizowało szkolenie pn. "Moja droga na rynek pracy".
Na szkoleniu  studenci dowiedzieli się m.in. jak zacząć przygodę z rynkiem pracy, na co uważać podczas rozmowy kwalifikacyjnej oraz jak znaleźć pracę marzeń.

Link do wydarzenia:
http://www.kpswjg.pl/pl/news/szkolenie-moja-droga-na-rynek-pracy
http://www.kpswjg.pl/pl/news/biuro-karier-kpsw-amp-otto-work-students-moja-droga-na-rynek-pracy

4. Biuro Karier we współpracy z Samorządem Studenckim KPSW zorganizowało spotkanie z prezesem firmy Platinum Fundation, stanowiącą jedną z gałęzi grupy Platinum  Eye - P. Szymonem Gruszką.
Pan Szymon Gruszka posiada wieloletnie doświadczenie, którym zgodził się podzielić ze Studentami KPSW. Chcemy by oni – bogatsi o tą wiedzę wykorzystali pozyskane informację i tym samym ułatwili sobie rozpoczęcie Kariery Zawodowej.

http://www.kpswjg.pl/pl/news/ile-jest-warta-godzina-twojego-zycia-zapraszamy-na-prelekcje
http://www.kpswjg.pl/pl/news/ile-jest-warta-godzina-waszego-zycia-relacja

5. Biuro Karier wraz z Pełnomocnikiem ds. osób niepełnosprawnych zorganizowało spotkanie z przedstawicielami Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych. To ważne by osoby dotknięte chorobą nie czuły się inne. Są tacy jak my wszyscy i potrzebna im pomoc w samorealizacji zawodowej.

http://www.kpswjg.pl/pl/news/niepelnosprawni-ndash-zawodowo-pelnosprawni
 
6. Aktywne działania promujące jednostkę Biura Karier KPSW - indywidualne spotkania ze studentami, aktualizacja stron i mediów społecznościowych

7. Pomoc studentom programu Erasmus + w opanowaniu języka polskiego.

MAJ

1. 27 kwietnia 2016 roku (środa ) w Auli Rektoratu Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej miało miejsce spotkanie reprezentantów Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych z  zainteresowanymi słuchaczami. Wśród obecnych osób znajdowały się osoby niepełnosprawne jak również pełnosprawne.
Temat spotkania dotyczył bowiem wszystkich. Prelekcja odnosiła się do postawy jaką przyjmują osoby niepełnosprawne w odniesieniu do środowiska w jakim się znajdują. Raz są „bohaterami”, raz  występują w roli „ofiary”. Należy jednak z całą stanowczością powiedzieć, że są to po prostu LUDZIE. Dokładnie tacy jak JA i TY.

2.10 maja 2016 roku (wtorek) jedna z sal Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej KPSW zamieniła się w przytulną kawiarenkę. To właśnie w tym miejscu Biuro Karier KPSW oraz Otto Work Students starało się połączyć przyjemne z pożytecznym i przy aromacie kawy opowiadało studentom o możliwościach uczestnictwa w praktykach na Uczelni oraz znalezieniu pracy marzeń.

3. 14 maja 2016 roku na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyła się impreza pt. ”GRA MIEJSKA - PROGRAMUJĘ SWOJĄ  PRZYSZŁOŚĆ - JELENIA GÓRA…ENTER”. Na zaproszenie Prezydenta Miasta wszystkie szkoły średnie oraz uczelnie z terenu powiatu jeleniogórskiego zaprezentowały się gimnazjalistom  ze swoją  ofertą edukacyjną. Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze wraz z Biurem Karier i Otto Work Students zagościła na tej imprezie.
4.

Spotkanie dla Filologii germańskiej oraz osób ze znajomością języka niemieckiego

Biuro Karier KPSW  31 maja 2016 zorganizowało spotkanie z firmą MMM - Möbel-Montage-Möbius.